Jest jedną z bardziej znanych mang wydawanych w magazynie "Weekly Shonen Jump". Stworzona przez Masashiego Kishimoto.
Manga została opublikowana pierwszy raz w roku 1999 przez wydawnictwo Shueisha - japońskiego tygodnika Shonen Jump. W Polsce wydawana jest przez Japonica Polonica Fantastica. Natomiast anime swoją premierę miało w 2002 roku w telewizji TV Tokyo i sieci telewizji satelitarnej Animax. Z klei swój debiut w telewizji polskiej "Naruto" miał na kanale Jetix oraz Disney XD od 12 lutego 2007 roku w polskiej wersji językowej. Pierwsza seria trwała 220 odcinków, a pierwszy sezon drugiej serii "Naruto Shippuuden " rozpoczął się 15 lutego 2007. Druga seria jak do tej pory nadal sie ciągnie. Nowe odcinki mozna oglądać na portalu SHIPPUUDEN.PL (pojawiają sie co tydzień).
Historia opowiada o Naruto Uzumakim - młodym shinobi, który bezprzerwy szuka uznania i szacunku wśród mieszkańców Konohy oraz sposobu na zostanie Hokage – przywódcą i jednym z najsilniejszych ninja w swojej wiosce. Naruto wychowuje sie sam, Jego rodzice umarli ratując wioskę przed Kyuubim - Dziewięcioogoniastym Lisim Demonem. Ojciec Uzumakiego - Minato Namikaze był 4-tym Hokage. Matka chłopca nazywała się Kushina Uzumaki i pochodziła z Kraju Wiru. Była Jinchuuriki Kyuubiego. Chcąc ochronić rodzinę, przyjaciół i wioskę Minato zapieczętował demona w swoim nowonarodzonym synu co przypieczętowało los Naruto. Tak jak jego matka, stał sie Jinchuuriki Lisiego Demona przez co ludzie z wioski gardzili nim. Nienawidzili go, gdyż uważali go za Kyuubiego we własnej postaci. Przez całe swoje życie Naruto musiał sobie radzić sam, nie miał przyjacół, nikogo bliskiego. Rozrabial w wiosce by być zauważonym. Był samotny. Gdy ustąpił do Akademii Ninja poznał Sasuke Uchihe, którego uznał zarówno a rywala jak i przyjaciela. Poznał tez Iruke Umino - nauczyciela w akademii który później stał sie kimś na kształt ojca. Do klasy z Naruto chodizła też Sakura Haruno, która była pierwszą miłością naszego bohatera.
Przd egzaminem na Chunina Naruto, Sasuke i Sakura utworzyli drużynę 7 pod opieką Kakashiego Hatake.
W ten sposób Uzumaki zyskał przyjaźń, Niestety sielanka nie trwała długo. Podczas II etapu egzaminu drużyna 7 wpadła na Orochimaru - Jednego z Trzech Wilekich Saninów oraz zbiegłego shinobi z Konohy.
Orochimaru "dał" Sasuke tzw. przeklętą pieczęć i powiedział, że jeśli chce zyskać więcej mocy, aby sie zemścić na bracie musi do niego przyjść.
A co nasz Sasuke zrobił - poszedł. W ten oto sposób Konoha utraciła jednego z lepszych ninja, a Naruto utracił najlepszego przyjaciela. Mimo, że Sasuke olał swoich towarzyszy Uzumaki postanowił sprowadzić go spowrotem do wioski. Przez cały czas do tego dąży. Czy mu sie uda to sie okaże ^^
O drugiej serii napisze następnym razem... :)
No dobra, trochę sie rozpisałam...
Teraz nutka, ale tym razem będzie coś z "Naruto" ^^
Naruto - opening 8 (full)
pede rasta
OdpowiedzUsuńA myślałem że już Karina będzie zadowolona bo od tak dawna nie było komentarzy
Usuńo chłopie te dni to były dla mnie rajem
OdpowiedzUsuńmyślałam że wyginęliście wraz z komunizmem i hitlerem
Komunizm mamy do dzisiaj w Polsce, bo w tym chorym kraju raczej wolności nie ma xd
UsuńNasłali na siebie atomówki i wyginęli.... A jednak nie jak karaluchy przetrwali
Usuńmasz coś o naruto http://jebzdzidyb.pl/obrazek/106293
UsuńKomunizm nigdy nie zginie jełopy.
OdpowiedzUsuńZamknij się Stalinie ty jeden!
Usuńa chcesz do łagru?
OdpowiedzUsuńTak się rozgadałeś ze zaraz ci mucha do paszczy wpadnie
UsuńA tobie granat
UsuńMasz cela jak baba z wesela więc nie trefisz
UsuńSpokojnie Kapitanie, amunicja jest tania, jedna seria lub dziesięć załatwi sprawę.
UsuńHe he : Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy!!!Prosto w komunistę
UsuńJak to się u ciebie w kraju mówi: Marsz, marsz na farsz!!!
UsuńWolę gulasz z mięsem + ubite ziemniaki z koperkiem i szklanką wody.A i byłbym zapomniał-oczywiście mizeria.
UsuńA co to ma być z tematów wojskowych przejść na dział kulinarny??
UsuńTak to jest jak Paweł udaje komunistę, a korniszon udaje bombe...
UsuńPiernicz się marchewo!!!
UsuńRuchaj sie z tymi twoimi pornokucami nerdzie
UsuńJutro cały świat z dumą będzie nosił znak swastyki, a Hitler zawsze żywy!
OdpowiedzUsuń