wtorek, 21 maja 2013

Trzy kolory...

                         ZIELEŃ, ZŁOTO I CZERWIEŃ

Jak to u mnie często bywa - nie mam weny twórczej.... więc dzisiaj będzie o reggae, a dokładniej o kolorach związanych z tą muzyką. 

 

Krótko i na temat... Co właściwie oznaczają?


ZIELONY - oznacza ziemię, ląd Afrykański zniszczony przez kolonizacje.

ŻÓŁTY - oznacza złoto i bogactwa zagarnięte przez kolonistów.

CZERWONY - oznacza krew przelaną podczas walk z najeźdźcą.


to by było na tyle... łapcie nutkę ^^


piątek, 17 maja 2013

Wczoraj koło 22 wróciliśmy z zielonej szkoły.
Mimo, że dzisiaj spałam do 11 to i tak jestem mega zmęcozna.

Byliśmy w Budapeszcie. 
Nasza zielona trwała 3 dni. Strasznie dużo zwiedzaliśmy. Cały dzień poza hotelem. Nasz dzień wyglądał miej więcej tak:
1. Wstajemy.
2. Śniadanie (o 8.00)
3. Zwiedzanie (od 9.00)
4. obiado-kolacja (o 19.00)
5. Jakaś tam wieczorna atrakcja
6. powrót ( koło 22.00)
7. cisza nocna
a o której spać - to różnie xD

Mimo tak krótkiego pobytu było zarąbiście, żeby nie powiedzieć zaje.... (no wiadomo o co chodzi) :)

Jechaliśmy około 7h. Droga była długa, ale nie było nudno. Z nasza klasą nie da sie nudzić ^^
Byliśmy z klasą B co podwajało faze xD

Dobra nie bedę sie rozpisywać bo za dużo tego wszystkiego było. A następny post może jak sie uda dodam trochę zdjęć xD


KORZYSTAJĄC Z TEJ OKAZJI - DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA TE CUUUDNE 3 DNI <3

a teraz nutka... ^^




niedziela, 12 maja 2013

znowu nie mam co pisać ^^

no cóż... to może tak w skrócie co sie ostatnio wydarzyło lub wydarzy  xD









Właśnie skończyłam całą serie Bleach oglądać i muszę przyznać, że to było coś....
Nie mogłam sie doczekać ostatnich wydarzeń bo byłam ciekawa jak to sie potoczy :)








 No teraz coś ze szkoły xD
Za dwa dni jedziemy z klasa na zieloną szkołę do Budapesztu.... nie ukrywam że nie pasuje mi godzina zbiórki ( 4.45 -_-) ale jakoś może wstanę... Mam tylko nadzieję że pogoda dopisze xD
Może jak mi sie uda to "zdam relacje" z zielonki xD

środa, 8 maja 2013

Cos co praktycznie zawsze poprawia humor - MUZYKA

Dzisiaj będzie o czymś co chyba każdy lubi ^^ - O MUZYCE

Jak każdy wie istnieje wiele rodzajów muzyki. Jazz, pop, rock, metal, reggae, klasyka i wiele, wiele innych.
Każdy ma swój styl i każdy słucha czegoś innego. Właśnie dlatego świat jest ciekawy.

 Ale czym właściwie jest muzyka i jakie ma dla nas znaczenie?

Nie chodzi mi o definicje z encyklopedii, wikipedii czy innych źródeł. Dla każdego ma ona inne znaczenie i inaczej wpływa na życie.
Dla niektórych jest po prostu rozrywką, dla innych opisem obecnego stanu, albo uczuć. Jeszcze inni traktują muzykę jak "tło" dla wspomnień. Są także osoby dla których muzyka jest pracą. Dużo osób traktuje muzykę jak ucieczkę od szarej rzeczywistości.

Czasami próbuje sobie wyobrazić jakby wyglądał świat bez muzyki i powiem szczerze - jakoś nie dam rady sobie tego wyobrazić ^^

Jak już mówiłam wcześniej, każdy słucha innego rodzaju muzyki. Ja słucham wszystkiego co wpadnie mi w ucho, jednak głównie jest to reggae. Co prawda w klimacie jamajskich rytmów jestem od około dwóch lat to nie wyobrażam sobie życia bez reggae. ^^
W złych chwilach wystarczy włożyć słuchawki i mieć wszystko głęboko... gdzieś :)
Kiedy jestem przygnębiona, włączam reggae i nie ma co - dostaje porządną dawkę pozytywnej energii.


Piszcie w komentarzach jaką muzykę słuchacie i jeżeli jest ważna w waszym życiu to dlaczego. :)


A teraz łapcie pozytywną nutę ^^
 
Maleo Reggae Rockers - Alibi




niedziela, 5 maja 2013

Ostatnio jakoś nie mam weny żeby coś pisać ale w najbliższym czasie postaram sie coś wymyślić ^^

Więc narazie zapodam kilka ciekawych AMV

Naruto
(Three Days Grace - "Gone Forever")
 http://www.youtube.com/watch?v=eBecweNj-Yk








Naruto Shippuuden
(Kutless - "Promise of a lifetime)
 http://www.youtube.com/watch?v=qhY_xK9pJjM









Fairy Tail
http://www.youtube.com/watch?v=eckmwr1K2uU









Bleach
(Red - "Break me down")
http://www.youtube.com/watch?v=BtR9dnzzzPI



Jak macie jakieś ciekawe propozycje AMV (głównie z tych anime) to podawajcie w komentarzach ^^