sobota, 8 czerwca 2013

Dzisiaj o Naruto ^^

Chyba każdy otaku zna anime czy choćby mangę "Naruto".
Jest jedną z bardziej znanych mang wydawanych w magazynie "Weekly Shonen Jump". Stworzona przez Masashiego Kishimoto.
Manga została opublikowana pierwszy raz w roku 1999 przez wydawnictwo Shueisha - japońskiego tygodnika Shonen Jump. W Polsce wydawana jest przez Japonica Polonica Fantastica. Natomiast anime swoją premierę miało w 2002 roku w telewizji TV Tokyo i sieci telewizji satelitarnej Animax. Z klei swój debiut w telewizji polskiej "Naruto" miał na kanale Jetix oraz Disney XD od 12 lutego 2007 roku w polskiej wersji językowej. Pierwsza seria trwała 220 odcinków, a pierwszy sezon drugiej serii "Naruto Shippuuden " rozpoczął się 15 lutego 2007. Druga seria jak do tej pory nadal sie ciągnie. Nowe odcinki mozna oglądać na portalu SHIPPUUDEN.PL (pojawiają sie co tydzień).

Historia opowiada o Naruto Uzumakim - młodym shinobi, który bezprzerwy szuka uznania i szacunku wśród mieszkańców Konohy oraz sposobu na zostanie Hokage – przywódcą i jednym z najsilniejszych ninja w swojej wiosce. Naruto wychowuje sie sam, Jego rodzice umarli ratując wioskę przed Kyuubim - Dziewięcioogoniastym Lisim Demonem. Ojciec Uzumakiego - Minato Namikaze był 4-tym Hokage. Matka chłopca nazywała się Kushina Uzumaki i pochodziła z Kraju Wiru. Była Jinchuuriki Kyuubiego. Chcąc ochronić rodzinę, przyjaciół i wioskę Minato zapieczętował demona w swoim nowonarodzonym synu co przypieczętowało los Naruto. Tak jak jego matka, stał sie Jinchuuriki Lisiego Demona przez co ludzie z wioski gardzili nim. Nienawidzili go, gdyż uważali go za Kyuubiego we własnej postaci. Przez całe swoje życie Naruto musiał sobie radzić sam, nie miał przyjacół, nikogo bliskiego. Rozrabial w wiosce by być zauważonym. Był samotny. Gdy ustąpił do Akademii Ninja poznał Sasuke Uchihe, którego uznał zarówno a rywala jak i przyjaciela. Poznał tez Iruke Umino - nauczyciela w akademii który później stał sie kimś na kształt ojca. Do klasy z Naruto chodizła też Sakura Haruno, która była pierwszą miłością naszego bohatera.

Przd egzaminem na Chunina Naruto, Sasuke i Sakura utworzyli drużynę 7 pod opieką Kakashiego Hatake.
W ten sposób Uzumaki zyskał przyjaźń, Niestety sielanka nie trwała długo. Podczas II etapu egzaminu drużyna 7 wpadła na Orochimaru - Jednego z Trzech Wilekich Saninów oraz zbiegłego shinobi z Konohy.
Orochimaru "dał" Sasuke tzw. przeklętą pieczęć i powiedział, że jeśli chce zyskać więcej mocy, aby sie zemścić na bracie musi do niego przyjść.
A co nasz Sasuke zrobił - poszedł. W ten oto sposób Konoha utraciła jednego z lepszych ninja, a Naruto utracił najlepszego przyjaciela. Mimo, że Sasuke olał swoich towarzyszy Uzumaki postanowił sprowadzić go spowrotem do wioski. Przez cały czas do tego dąży. Czy mu sie uda to sie okaże ^^

O drugiej serii napisze następnym razem... :)

No dobra, trochę sie rozpisałam...


Teraz nutka, ale tym razem będzie coś z "Naruto"  ^^
Naruto - opening 8 (full)


21 komentarzy:

  1. Odpowiedzi
    1. A myślałem że już Karina będzie zadowolona bo od tak dawna nie było komentarzy

      Usuń
  2. o chłopie te dni to były dla mnie rajem
    myślałam że wyginęliście wraz z komunizmem i hitlerem

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Komunizm mamy do dzisiaj w Polsce, bo w tym chorym kraju raczej wolności nie ma xd

      Usuń
    2. Nasłali na siebie atomówki i wyginęli.... A jednak nie jak karaluchy przetrwali

      Usuń
    3. masz coś o naruto http://jebzdzidyb.pl/obrazek/106293

      Usuń
  3. Odpowiedzi
    1. Tak się rozgadałeś ze zaraz ci mucha do paszczy wpadnie

      Usuń
    2. Masz cela jak baba z wesela więc nie trefisz

      Usuń
    3. Spokojnie Kapitanie, amunicja jest tania, jedna seria lub dziesięć załatwi sprawę.

      Usuń
    4. He he : Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy!!!Prosto w komunistę

      Usuń
    5. Jak to się u ciebie w kraju mówi: Marsz, marsz na farsz!!!

      Usuń
    6. Wolę gulasz z mięsem + ubite ziemniaki z koperkiem i szklanką wody.A i byłbym zapomniał-oczywiście mizeria.

      Usuń
    7. A co to ma być z tematów wojskowych przejść na dział kulinarny??

      Usuń
    8. Tak to jest jak Paweł udaje komunistę, a korniszon udaje bombe...

      Usuń
    9. Piernicz się marchewo!!!

      Usuń
    10. Ruchaj sie z tymi twoimi pornokucami nerdzie

      Usuń
  4. Jutro cały świat z dumą będzie nosił znak swastyki, a Hitler zawsze żywy!

    OdpowiedzUsuń