Jamajka
Ten i następny post poświęcony będzie Jamajce.
Na początek będzie krótko i na temat :d
Jamajka to wyspa, ale też państwo o tej samej nazwie, położone na Morzu Karaibskim.
Leży w archipelagu Wielkich Antyli. Stolicą Jamajki jest Kingston.
Ten niewielki kraj cechuje sie wyżynowo - górzystym krajobrazem i tropikalnym klimatem.
Jamajka poprzez wody terytorialne od północy graniczy z Kubą, a od północnego-wschodu z Haiti. Linia brzegowa wyspy jest dobrze rozwinięta, osiąga długość 1022km.
Poza główną wyspą, do Jamajki należą niewielkie wyspy: Pedro Cays i Morant Cays. Największe rzeki przecinające tą klimatyczną wyspę to: Rio Cobre i Rio Miho.
Głównymi i jakże cennymi gatunkami lasów równikowych porastającymi to egzotyczne miejsce są mahonie, hebany i palisandry. Wybrzeże w wielu miejscach porastają tzw. lasy namorzynowe. Charakterystycznym drzewem Jamajki jest mahoe, powszechne są także palmy.
Teraz kilka zdjęć xD
To była pierwsza, krótka część o Jamajce.
Druga będzie dłuższa. Dotyczyć będzie historii tej pięknej i klimatycznej wyspy jaka jest Jamajka.
No a teraz nutka... coś prosto z Jamajki ^^







Brak komentarzy:
Prześlij komentarz